|
SPRONG IN HET HEELAL SERIE 2 HET MARS-MYSTERIE
Onder commando van Jeff Morgan is een marseskader van de maan vertrokken voor een reis van zes maanden naar de mysterieuze Rode Planeet. In Jeffs vlaggeschip, de ‘Pioneer’, zijn verder aanwezig Mitch, Jimmy en de ‘dokter’- dezelfden die destijds de eerste tocht naar de maan hebben gemaakt. Groot zijn de gevaren die een reiziger in het heelal kunnen bedreigen. Dat ontdekken de mannen in de ‘Pioneer’ en de bemanningen van de acht vrachtvaarders al spoedig. Reeds voor de start waren er al onheilspellende voortekenen die Jeff en zijn mannen hadden moeten waarschuwen voor wat hen te wachten stond. Maar op dat ogenblik meenden zij nog dat het om incidentele ongelukjes ging. Tijdens de tocht naar Mars, toen het welslagen van hun reis door bijna spookachtige gebeurtenissen werd bedreigd, drong het echter tot hen door dat hun tegenslagen niet los van elkaar stonden, maar integendeel een gemeenschappelijke oorzaak hadden. Daar was die vreemde ruimtemuziek die uit het niets scheen te komen; die onverklaarbare slaap die sommige mannen op de meest ongelegen ogenblikken overviel; daar was Whitaker, de invaller, wiens zonderlinge gedrag het begin vormde van een reeks onwezenlijke gebeurtenissen die captain Morgan en zijn reisgenoten voor steeds meer raadsels stelden. Die raadsels werden tenslotte opgelost, maar niet voor dat de Marsexpeditie op de Rode Planeet benauwde ogenblikken had door gemaakt.
- klik hier voor de radiobode-aankondiging - Jan Borkus vertelt over
serie 2, luister
hier
- Voor de oplettende luisteraar: In serie 1 roept Jimmy nog dat zijn vader kleermaker is, maar in deze serie moet Jimmy van zijn moeder naar “Dreasels” de kleermaker om een pak te passen… - Voor mij 1 van de spannendste momenten was, als jeugdig luisteraar, de droom van Jeff, tijdens het overlijden van Whitaker. Hierin zingt Peter Aryans “When its nighttime”. Wat schetst mijn verbazing dat dit nummer (zoals wel meer in hoorspelen) werkelijk bestaat. Klik op titel voor link naar de tekst. Om mee te kunnen
zingen met Whitacker, klik
hier.
- Ik beschik ook over de aankondiging van dit hoorspel voor de herhaling in 1975. Hierin is ook Jan Borkus aan het woord, een in mijn ogen bijzonder kundig hoorspelacteur. - Bij de rolverdeling is uitgegaan van de rolverdeling per aflevering, vandaar mogelijk meerdere namen voor een rol. - De aankondiging van dit hoorspel werd gedaan door Bert Radersma. Hij was omroeper bij de KRO van 1936 tot 1961 en daarna - tot aan zijn pensionering - werkzaam als econoom bij diezelfde omroep. In zijn tijd als omroeper heeft hij samen met Mia Smelt het programma gepresenteerd "Moeders wil is wet". Hiervan is een beeldopname te zien op de site van de KRO-geschiedenis. Klik hier voor de link naar de site met de film waarin o.a. Bert Radersma te zien en te horen is. - Louis de Bree neemt in serie 1 en 3 de rol waar van Dr. Matthews, maar in serie 2 is hij vervangen door Adolf Bouwmeester wegens ziekte. De makers hebben na herstel van Louis de Bree echter besloten dat Adolf Bouwmeester de rol in serie 2 bleef afmaken om het verhaal niet te storen. Dit is bevestigt door Dhr. Léon Povel. - Het hoorspel is nu ook te koop, klik hier.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||