Collectie: Leeuw met verlof

Afbeelding van Geronimo

Schrijvers: Claude Denys & Pierre Nivollet
Vertaling: Frans Bronclaus
Regie: Léon Povel
Muziek: Jean Wiener
Aantal delen: 1
Totale duur: 1 uur en 4 minuten
Omroep: KRO (01-01-1961)
Genre: Humor

Resumé:
Leeuw met verlof verplaatst de luisteraar naar een klein Frans dorpje, waar de leden van de gemeenteraad het dikwijls met elkaar aan de stok hebben. Grote onenigheid heerst er dan ook als de vraag wordt gesteld wat er in het dorp met de jaarlijkse feestdag moet gebeuren.

Alle plannen lokken zoveel kritiek uit, dat ze niet zijn te verwezenlijken. Behalve één: dat is het plan van de burgemeester om in te gaan op een aanbieding van een dompteur, die het dorp versteld zal doen staan met een… leeuw.

Als de Italiaanse leeuwentemmer Alguerro zijn kunstjes met het dier zal vertonen, blijkt deze leeg. De leeuw Brutus moet zijn ontsnapt en iedereen raakt in paniek. Het hoofd van de gemeente besluit echter, dat er iets moet gebeuren. Maar wat? Zoveel plannen, zoveel ruzies. De apotheker en de veldwachter willen het beest proberen op te sporen met de wichelroede, de smid en de doodgraver willen een valkuil maken, waarop een dode geit, de dirigent van het muziekkorps wil het dier met muziek uit zijn plaats drijven en de ijzerhandelaar heeft het plan om het dier met vuurwerk op te schrikken. Een slagersvrouw is meer geïnteresseerd in de leeuwentemmer dan in de leeuw en dus gaat ze met hem het bos in om het dier te vinden.

Ieder doet dus precies waar hij zin in heeft en dat leidt tot een merkwaardige verbroedering, waarvoor alleen de burgemeester weinig oog heeft. Want behalve de leeuw is ook zijn dochter zoek. Zoals dat gaat in een Franse komedie, komen beiden echter weer terecht.

Extra:
In dit hoorspel wordt de rol van het kind vertolkt door Monique Povel, dochter van de regisseur.

Bron: Hoorspelen.eu

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *