Collectie: Levend onderwijs met doden

Afbeelding van Geronimo

Schrijver: Sylvia Hoffmann
Vertaling: Jan F. de Zanger
Regie: Léon Povel
Inspiciënt: Henk van der Steeg
Aantal delen: 1
Totale duur: 1 uur en 11 minuten
Omroep: KRO (21-01-1975)
Genre: Politiek

Resumé:
Leerlingen van een 9de klas zijn na de les niet naar huis gekomen. Vertegenwoordigers van de ouders en de rector onderzoeken de zaak en komen te weten, dat een jonge geëngageerde lerares de leerlingen tijdens het laatste lesuur echt dramatische bandopnamen over het thema “strijd om het bestaan” heeft laten horen.

Het gaat in deze opnamen om op winst gerichte rationaliseringsmaatregelen, om arbeiders en employés die voor hun job moeten vrezen, om de zwakten van hun vertegenwoordigers die moeten opkomen voor hun belangen, om leemten in het ontslagrecht – om de catch-as-catch-can van de dagelijkse strijd om het bestaan.

Heeft de lerares met dit materiaal onverwachte reacties bij de leerlingen losgemaakt? Waar zijn ze, wat zijn ze van plan? Deze vragen worden beantwoord. Andere blijven open: is voorlichting aan de hand van feiten reeds agitatie? Is training voor het overleven in een harde strijd om het bestaan reeds vijandigheid tegenover het systeem?

Bron: Hoorspelen.eu

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *